Balkony a lodžie - možnosti zvětšení podlahové plochy

Prodloužení balkonu

Balkony i lodžie dokážeme nejen zrekonstruovat, ale věnujeme se především prodloužení balkonů a přístavbě zcela nových balkonových jednotek na místech, kde nikdy dříve nebyly.

Prodloužený balkon, Al zábradlí s mléčnou výplní, bezrámové zasklení

Představíme vám čtyři hlavní způsoby naší práce s balkony:

  • přístavba předsazených betonových lodžií
  • prodloužení balkonů
  • zavěšení nových balkonů
  • rekonstrukce balkonu

Balkony od Fasády Šimek

Nové balkony vytvoří příjemnější prostor pro život, ale také výrazně zvýší tržní hodnotu bytových jednotek

Předsazené betonové lodžie

Jsou dvě varianty. Bytový dům je osazený starými a již (dle statistického posudku, nebo z jiného důvodu) nevyhovujícími balkonovými jednotkami, nebo bytový dům balkony nedisponuje vůbec.

V prvním případě stávající balkony demontujeme a dále je postup podobný. Dle statického posudku a projektové dokumentace ukotvíme vertikální nosné prvky, upravíme (případně vyřežeme) otvory pro usazení balkonových dveří a montujeme připravené betonové prvky. Provedeme všechny potřebné práce včetně realizace skladby podlah a eliminaci tepelných mostů a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Nabídneme vám také zasklení rámovým či bezrámovým systémem a osazení balkonů příslušenstvím.

  • délka lodžie od 2,4 m do 6 m
  • tvar obdélníkový, případně obdélníkový se zkosenými rohy

Prodloužení balkonů a lodžií

Společně se zadavatelem (a samozřejmě na základě statického posudku) zvolíme vhodný rozměr prodloužení balkonu. Ze stávajících balkonových jednotek demontujeme zábradlí a odstraníme podlahu. Pomocí chemických kotev upevníme traverzy vynášející podlahu směrem ven. Podlahu betonujeme a připravíme na finální skladbu podlahy. Zdi balkonu zateplíme, abychom se vyhnuli tepelným mostům. Dále namontujeme zábradlí a případně i zasklení. Odtokové kanálky zajistí optimální odvod vody.

  • délka prodloužení 18 cm, 45 cm, 60 cm a 80 cm

Závěsné balkony

Realizace závěsných balkonů je poměrně snadný a rychlý způsob jak nahradit staré a nevyhovující (ze statického pohledu, příliš malé) balkony, nebo jak přistavit zcela nové balkonové jednotky tam, kde nikdy dříve nebyly. Vyřežeme otvor pro vchod na balkon, vy si vyberete skladbu podlah, zábradlí a jeho výplň. Balkony dopravíme na místo hotové a na připravené kotvy pověsíme.

  • běžně dodáváme balkony s hloubkou 1,25 m a 1,5 m
  • délka od 2,4 m do 6 m (dle statiky a nosných prvků domu)

Rekonstrukce balkonu a lodžie

Poradíme si také se současnými balkony a lodžiemi. Podle stavu navrhneme komplexní řešení, které může zahrnovat novou skladbu podlah včetně hydroizolace a dlažby, montáž nového zábradlí a zasklení, opravu průhledů a třeba i montáž stříšek. I tyto balkony rádi vybavíme sadou praktického příslušenství (věšáky, držáky na satelit, truhlíky na květiny).