Sanace zateplené fasády

Odstranění defektů, prodloužení životnosti a zdravější prostředí.

Šetří budoucí vysoké náklady na opravu
Zdravější prostředí bez plísní a řas
Výrazní prodloužení životnosti domu
Pečlivá oprava defektů je samořejmostí

Sanace fasády panelového domu

Aby byla zaručena dlouhá životnost a správná funkce zateplovacího systému, je potřeba včasná a odborná údržba. Zateplení fasády je vhodné profesionálně ošetřit přibližně po 10 až 15 letech. Během sanace objevíme všechny případné defekty, které pečlivě opravíme. Zvýšíme tak kvalitu života obyvatel a zároveň tržní hodnotu bytů i celého domu.

Sanace - jak na to?

Pouhým čištěním tlakovou vodou, které uvolňuje pískové částečky a povrch se stává více porézním, dochází k ještě větší degradaci fasády. V porézním obalu se tvoří plísně a snadno se v něm drží voda, která při mrazech tuhne a způsobuje praskání. Správná cesta je postavit leštění, odstranit všechny defekty a fasádu správně ošetřit. Jedině tak se zabrání vzniku plísní a hlavně budoucím nákladným opravám.

Sanace dle rozsahu poškození

Nízký rozsah nutných oprav

Fasádu nejprve umyjeme, poté nanášíme přípravek proti mechu, opravujeme drobná poškození, praskliny a odchlíplé části. Čistý a opravený obal penetrujeme a na závěr nanášíme finální nátěr. Je možné změnit vzhled budovy, tedy její barvu. Pracujeme z lešení, nic nám neunikne, a stejně tak vy můžete v průběhu i po dokončení hotové dílo pečlivě zkontrolovat.

Degradace vrchní vrstvy zateplovacího systému

V případě, že je zateplovací systém na vašem domě již v horší kondici, odtrhneme vrchní vrstvu, naneseme novou armovací vrstvu a kvalitní finální omítku. Je možné zvolit vzhled budovy – tedy změnit barvu finální omítky. Výrazné prodloužení životnosti domu a eliminace budoucích vysokých nákladů.

Nestabilní zateplovací systém

Zateplovací systém je možné zdvojit a dosáhnout mnohem lepších tepelných vlastností. Kotvíme systémem Spiral Anksys SA – pozinkovaná kovová mřížka stočená do spirály, kterou aplikujeme do vyvrtaného otvoru a injektujeme rozpínavou výplňovou hmotou. Dochází k pevnému spojení materiálů a k výplni dutin. Pro maximální pevnost v horizontálním i vertikálním tahu jsou kotvy doplněné závrtným systémem o průměru 7 cm.

Opravy nosných zdí, nestabilita ETICS, přílišné poškození

Pokud byl zateplovací systém neodborně montován nebo je již příliš poškozený, je mnohdy ekonomicky výhodnější stávající zateplovací vrstvu strhnout a vše udělat znovu a kvalitně. V tomto případě se často dostává pod zateplovací systém vlhkost a ničí obálku domu – tedy obvodové zdi. Vznikají ložiska s plísněmi, do okolí se šíří zdraví škodlivé bakterie a účinnost takového zateplení velmi rychle klesá. Potom doporučujeme celkovou opravu obálky domu.

Vytvoříme příjemnější prostor pro život i vám

Sanace fasády - reference

Vybrané reference: realizace zahrnující sanaci fasády

Nezávazná poptávka

Máte zájem o naše služby? Jsme tady pro vás

Tereza Vlčková - obchodní zastoupení Fasády Šimek

Dobrý den, jmenuji se Tereza a zajistím, aby se Vaše poptávka dostala do správných rukou. Mám pár dotazů ohledně Vašeho bytového domu.

Vyberte váš region
Vyberte možnost
Počet bytových jednotek v domě
Vyberte možnost

Ostatní služby