Sanace spodní stavby - eliminace plísní a vlhkosti pronikající dovnitř.
Spodní stavba je z hlediska působení vlhkosti a plísní velice exponovanou částí bytového domu. Pro pochopení výchozího problému je důležité uvědomit si, jak se do stavby vlhkost dostává a jaké problémy následně způsobí.
Jako první je na řadě důkladné posouzení současného stavu a následné bourací práce. Vše pečlivě odkryjeme, abychom se dostali ke všem zdrojům problémů.
Diagnostikují se poškozená místa, aplikuje se chemická injektáž. Dále se realizuje sanace spodní stavby a nalepí se hydroizolační asfaltový pás. Zeď je suchá a chráněná vnějším povětrnostním vlivům – tedy srážkové vodě, vzlínající vlhkosti a proti vodě vznikající při tání sněhu. Proti kondenzaci vodních par uvnitř můžeme vybudovat dodatečné větrání.
Spodní stavbu je možné dodatečně zateplit. Zateplení spodní stavby je nejčastěji realizován vrstvou extrudovaného polystyrenu, který má uzavřenou buněčnou strukturu a odolává tlaku, přechodům teplot a plísním.
Vše je překryto výztužnou armovací vrstvou a nopovou fólií. Nakonec probíhají finální terénní úpravy a realizace okapového chodníku.
Vybrané reference: realizace obsahující hydroizolaci a sanaci spodní stavby