Zateplení fasády

Výrazné úspory, moderní vzhled, delší životnost.

Až o 30% nižší náklady na vytápění
Prodloužení životnosti domu až o 40 let
Moderní vzhled budovy a akustický komfort
Výrazný nárůst tržní ceny bytů

Zateplení fasády

Zateplením obvodového pláště domu výrazně snížíme náklady v topné sezóně, zajistíme odolnost vůči povětrnostním vlivům a vytvoříme příjemnější prostor pro život. Návratnost investice pocítíte již první zimu, kdy uspoříte až 30% nákladů na topení. Při dodržování plánu údržby je trvanlivost zateplovacího systému kalkulována na 30 let.
V kombinaci se zateplením střechy a výměnou oken a dveří dosahujeme úspory i více než 50%.

Zateplení panelového domu

Při naší práci opravíme defekty ve vnějším plášti budovy, odborně namontujeme zateplovací systém a tím původní plášť ochráníme před povětrnostními vlivy.
Výrazně prodloužíme životnost budovy.

Pracujeme s moderními a kvalitními materiály. Zlepšíme akustický komfort uvnitř bytů a výrazně zvýšíme jejich tržní hodnotu.

Zateplení bytového domu

Většina cihlových domů postavených se dříve stavěly na tradiční technologii pálených cihel tloušťky 45 cm. Aby takový bytový dům dosáhl úrovně doporučené normy, musela by taková zeď být alespoň 3,5 metru široká. I starší cihlové domy proto doporučujeme zateplit.

Stejně tak jako u domů panelových, tak i cihlovým domům takto prodloužíme životnost, a zvedneme tržní hodnotu bytů.

Jak pracujeme?

  • Zhodnotíme stav budovy a doporučíme nejlepší postup
  • Vyslechneme se vaše přání a představy
  • Vybereme vhodný izolační materiál a vytvoříme nabídku
  • Společně navrhneme nový moderní vzhled budovy
  • Kvalitně realizujeme veškeré práce za minimálního omezení života obyvatel

Vytvoříme příjemnější prostor pro život i vám

Zateplení fasády - galerie

Zateplení panelového domu - reference

Vybrané reference: realizace zahrnující zateplení fasády

Časté dotazy

Zateplením panelového domu dojde k výraznému snížení energetické náročnosti budovy – tedy k úsporám na vytápění bytů a společných prostor. Neméně důležité jsou zdravotní výhody jako stabilizace vlhkosti a zastavení vzniku zdravotně závadných plísní. Bytový dům dostane modernější vzhled a důkladnou prací se výrazně prodlouží životnost stavby.

Cena zateplení fasády se skládá z mnoha položek (polystyren, minerální vata, montážní materiál) a je přímo závislá na více parametrech (současný stav, velikost, členitost, použité materiály a další). Neslibujeme cenu předem, ale zdarma přijedeme, stav domu posoudíme a připravíme nezávaznou kalkulaci s transparentním rozpadem ceny.

V případě zateplení fasády v kombinaci s výměnou oken a dveří je možné dosáhnout až 50% úspory na vytápění, investice se tedy začne vracet už první zimu. Vzhledem k prodloužení životnosti, kterou kterou kvalitně provedené zateplení přináší se vyhnete potenciálním nákladným opravám vnějšího pláště. Kvalitní zateplení s tedy jednoznačně vyplatí.

Financování zateplení fasády probíhá zpravidla na několika úrovních. Část pokrývá fond oprav, část úvěrový produkt a část bývá financována dostupným dotačním titulem Nová zelená úsporám. S financováním máme zkušenosti, doporučíme vám spolehlivé a osvědčené profesionály.

Celková délka trvání závisí na mnoha faktorech, mezi kterými jsou velikost budovy, původní stav a množství potřebných oprav, rozsah realizovaných prací – pouze zateplení, nebo v zateplení v kombinaci např. s výměnou oken a dveří, přístavbou balkonů, rekonstrukcí společných prostor, zateplením střechy, přístavbou výtahu atd. Sestavíme harmonogram prací, seznámíme vás s ním a v zájmu obou stran budeme dohlížet na to, aby nedošlo ke zbytečným prodlevám. Menší bytový dům může trvat 2 měsíce, velký panelový s množstvím doplňkových služeb ¾ roku.

Největším rizikem nekvalitně odvedené práce a použití nevhodných materiálů je extrémní zkrácení životnosti, které často vede k potřebě celý zateplovací systém demontovat, opravit defekty (ložiska se vznikem plísní, neošetřené spáry, praskliny a nerovnosti, tepelné mosty a průnik vlhkosti). Při menším rozsahu škod je možné provést kvalitní sanaci a případně zateplení dokotvit, nebo zdvojit. Vždy hledejte kvalitního dodavatele s kladnými referencemi a se spolehlivými lidmi v týmu. V opačném případě vás čeká velký problém.

První fází je obhlídka a technické posouzení stavu domu, doporučení na postup a použité materiály. Dokument by měl obsahovat cenový návrh. Po odsouhlasení záměru obyvateli následuje projektování, na které navazuje proces získání stavebního povolení. Nejdůležitější fází je odborná realizace zateplení a souvisejících prací s kvalitním stavebním dozorem. V rámci dokončovacích prací je třeba budovu osadit příslušenstvím, pečlivě uklidit a úspěšně zkolaudovat.

Pro člověka bez předchozích zkušeností mohou být tyto kroky komplikované a matoucí. Na základě množství realizovaných projektů vám vše rádi vysvětlíme a doporučíme profesionály s lidským přístupem, kteří vám pomohou. Budeme vaším jediným a solidním partnerem od projektu až po kolaudaci.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o naše služby? Jsme tady pro vás

Tereza Vlčková - obchodní zastoupení Fasády Šimek

Dobrý den, jmenuji se Tereza a zajistím, aby se Vaše poptávka dostala do správných rukou. Mám pár dotazů ohledně Vašeho bytového domu.

Vyberte váš region
Vyberte možnost
Počet bytových jednotek v domě
Vyberte možnost

Ostatní služby